Hakkımızda

Çamlıca Markası 1956 yılında Sıhhat Şekercioğlu’nun  nohut, ısırgan otu gibi çeşitli bitkilerden elde ettiği tamamen doğal mayalardan ürettiği yoğurtlarla sektöre adımını atmıştır.  Faaliyet hayatının ilk yıllarında sadece yoğurt üretimi gerçekleştiren firmamız, 1975 yılında portföyünü genişleterek ayran, tereyağı, kaşar peyniri gibi ürünleri de bünyesine kattı. 2001 yılında Ankara Yakacık Bölgesi’nde bulunan yeni üretim tesisinde üretime devam edildi. 2016 yılı sonunda gelişen Türkiye piyasasına ve nihai tüketiciye ulaşabilmek için hem sermaye hem de kurumsallık açısından daha güçlü olmak hedeflenmiştir.

Bu çerçevede; Yıllar öncesine dayanan dostluk ve arkadaşlık ile ticaretin birleşmesine Çamlıca markası vesile olmuştur.

Her ikisi de sektörlerinde söz sahibi ve lider konumda bulunan On Group firmasının sahibi  Neşet ŞENGÜN ve Karanfil Catering, Atisal İnşaat firmalarının sahibi Salih Emre ALTUN’un da Arma Süt Ürünleri’ne ortak olması ile Çamlıca daha güçlü bir şekilde sektörde hak ettiği yerini almıştır.

Neşet Şengün’ün sahibi olduğu On Group; Sağlık, Güvenlik, Bilişim, Gıda, Temizlik, Bilgi İşlem, İnşaat, Personel hizmetleri alanında uğraş veren yaklaşık 15.000 kişiye istihdam ile ayrıca günlük 35.000 öğün yemek üretimi ve servisini sağlayan, 2015 yılında SGK dan en çok istihdam sağlayan, en çok özürlü ve bayan personel çalıştırma kategorilerinde birinci olmuş firmadır.

Salih Emre Altun sahibi olduğu Karanfil ve Atisal Grup firmaları ise Catering, Temizlik, İnşaat ve personel hizmetleri alanlarında uğraş veren yaklaşık 5.000 kişiye istihdam ile günlük 65.000 öğün yemek üretimi ve servisini sağlayan Türkiye’nin 40 ilinde ve Arabistan’da %100 Türk sermayeli olarak hizmet veren sektörün önde gelen şirketlerinden biridir.

 

Şirketin Yönetimi İcra Kurulu Görev Paylaşımı

Neşet Şengün CEO

Personel ve Muhasebe-Finans

 

Salih Emre Altun

İmalat ve Kalite Yönetim

 

Coşkun Şekercioğlu

Satış Pazarlama, İş Geliştirme, Sosyal Projeler ve AR-GE

 

60 yılda doğallığımız hariç her şeyimizi değiştirdik, geliştirdik. Gelişen dünya koşullarına kalitemizden ödün vermeden uyum sağladık. Firmamızı TSE, ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi ve Helal Gıda Sertifikası ile tescilleyip taçlandırdık. Üç kişiyle başladığımız serüven ve kat ettiğimiz mesafe; bizi Ankara piyasasında söz sahibi olan büyük bir firma, ülke genelinde ise sektör öncülerinden biri haline getirdi.

Çamlıca, ev dışı tüketim kanalında faaliyet göstermekte, 450 kişilik profesyonel kadrosu ve 380 adetlik araç filosu, 11 bölge müdürlüğü ve 24 bayii ile 35 ilde  hizmet vermektedir.

Şu anda pastörize sütten yoğurda, ayrandan peynir çeşitlerine, tereyağından sütlü tatlılara pek çok ürün imal ediyoruz. Tüketicinin dışarıda yediği tostun kaşarını, iskenderin yoğurdunu, dönerin ayranını biz vermekteyiz; ayrıca birçok firmaya kendi markası ile üretim yapmaktayız. Çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmeme felsefesiyle hareket ederek günde yaklaşık 200 ton süt işlemekteyiz. Bu sütün ortalama 100 tonu çiftliklerimizde üretilmekte, kalan kısmı ise mühendislerimiz tarafından gezici laboratuvar araçlarımızla sütlerin yerinde analizleri sonucunda tedarik edilmektedir.